Pytania?

(+48) 792 444 203        sklep@dioptyk.pl

Menu kurtynowe
Chroń się przed światłem! 0

Ciemne strony światła HEV.

Zgodnie z wymaganiami Dyrektywy Europejskiej 2005/32/WE, ustanawiającej ogólne zasady ustalania wymogów dotyczących ekoprojektu dla produktów wykorzystujących energię, do 2016 roku musiały zostać wycofane z rynku wszystkie energochłonne żarówki i zastąpione przez alternatywne źródła światła, wśród których znajdują się między innymi diody LED. Nie są one jednak wolne od wad ze względu na światło niebieskie, które jest także emitowane przez urządzenia mobilne i komputery.

Diody LED stanowią tzw. skupione źródło światła, w którym wraz ze wzrostem skuteczności świetlnej rośnie jego luminacja. Oznacza to, że diody te, zwłaszcza we wnętrzach, mogą być przyczyną powstawania olśnień zakłócających poprawne widzenie. 

 

 Światło może powodować zmęczenie wzroku, uszkodzenia siatkówki oka, a w skali wieu lat, może sprzyjać degeneracji plamki żółtej. Szczególnie wrażliwe na nie są dzieci (ich układ wzrokowy będący w fazie rozwoju, nie jest w  stanie skutecznie filtrować tego światła.

Światło niebieskie  dodatkowo ogranicza wydzielanie melatoniny. Osoby narażone na ciągłą ekspozycję na to światło (warunki pracy) mogą mieć problemy ze snem, odczuwać ciągłe zmęczenie.optyka nr 73 czerwiec 2015

Możemy w prosty sposób chronić wzrok przed skutkami światła niebieskiego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij TUTAJ

 żródło: izoptyka

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl