Pytania?

(+48) 792 444 203        sklep@dioptyk.pl

Menu kurtynowe
Okulary przeciwsłoneczne z lokalnego bazaru. 0
Okulary przeciwsłoneczne z lokalnego bazaru.

Okulary przeciwsłoneczne z bazaru… Temat stary jak świat, poruszany set razy, ale wciąż aktualny.

Mimo wielu apeli, mimo uświadamiania o niebezpieczeństwie takich produktów wciąż są masowo kupowane. Dlaczego tak się dzieje?

Co roku uzbrajamy się w różnych rodzajów kremy z filtrem, aby uniknąć oparzeń skóry. O to jest bardzo łatwo, a efekty są widoczne bezpośrednio po wzmożonej ekspozycji skóry na słońcu.

A czy zastanawiacie się co dzieje się z naszymi oczami? Niszczące efekty nie są widoczne od razu (w przeciwieństwie do oparzeń skóry). Możemy nie dostrzegać ich przez jeszcze wiele długich lat. Pierwszymi niepokojącymi objawami może być ogólne podrażnienie oczu, migreny, światłowstręt, ból oczu, łzawienie.

Jeszcze raz przypomnę jak działają bazarkowe okulary, które absolutnie nie powinny być nazywane przeciwsłonecznymi.  Takie okulary z lokalnego targowiska, które kuszą ceną 15 zł nie posiadają filtra UV. Mówicie nam często, że przecież te okulary mają na zausznikach napis UV400. Krótko mówiąc jest to totalna bzdura. Ciemna soczewka sprawia, że źrenice ulegają rozszerzeniu, dzięki temu przez soczewkę bez filtra do naszego oka dociera nawet trzy razy więcej niebezpiecznego promieniowania niż nie nosząc okularów słonecznych wcale. Statystyki pokazują, że z roku na rok coraz więcej odnotowuje się przypadków czerniaka oczu. Hulaj dusza! Co tam rak? Przecież design ważniejszy! Te śliczne modele okularów, które uśmiechają się do nas, gdy stoimy z zakupami w marketowej kolejce i oszołomieni ilością fasonów, kolorów kupujemy i nosimy te okulary przez całe lato kiedy słońce najbardziej ostre i intensywne.

Chroniące nasze oczy okulary przeciwsłoneczne możemy kupić w profesjonalnych salonach optycznych. Oczywiście ich cena jest wyższa od tych dostępnych w markecie, ale w przeciwieństwie do tych pierwszych okulary te posiadają filtry UV, w większości filtry polaryzacyjne, certyfikaty i oznaczenia świadczące o spełnianiu norm Unii Europejskiej, 2 lata gwarancji oraz przede wszystkim gwarantują pełnie bezpieczeństwa dla naszych oczu.

Często słyszę od klientów „a tam, kupię porządne okulary za rok, teraz nie mam pieniędzy”. Nasuwa mi się wtedy myśl, czy przypadkiem za rok nie będzie za późno.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl