Pytania?

(+48) 792 444 203        sklep@dioptyk.pl

Menu kurtynowe
Blue Zero - więcej niż zdrowie 1

                                                                                              Czym są soczewki Blue Zero?

Jest to innowacyjna ochrona naszych oczu przed szkodliwym efektem HEV (światło niebieskie).

Firma Shamir stworzyła soczewki chroniące nasze oczy przed urazami spowodowanymi sztucznym światłem z którym mamy doczynienia na co dzień.  

                 

              

 

Zatem czym jest to szkodliwe światło niebieskie i jaki ma na nas wpływ?

Światło niebieskie jest to wysokoenergetyczne światło widzialne, emitowane zarówno przez słońce jak i przez różnego rodzaju sztuczne oświetlenie, monitory LCD/LED, wyświetlacze Smartfonów, tabletów, laptopów, telewizorów i urządzeń codziennego użytku, im bardziej zaawansowane technologicznie urządzenie tym więcej wytworzy światła niebieskiego.  Mimo tego iż jest ono po części naturalnym zjawiskiem, to zbyt długa ekspozycja może spowodować przemęczenie i łzawienie oczu, zaburzyć rytm snu, prowadzić do trwałego uszkodzenia siatkówki a także do zwyrodnienia plamki żółtej (efektem tego nieodwracalnego procesu może być trwałe utracenie wzroku).  Dzieje się tak ponieważ światło niebieskie znajduje się blisko spektrum ultrafioletu, a ten natomiast jest dla naszych komórek bardzo szkodliwy.

 

                                             

 

Jak chronić się przed światłem niebieskim?

Najlepiej napisać żeby zrezygnować z wszystkich urządzeń i rzeczy, które nadmiernie emitują świtało niebieskie, ale nie oszukujmy się w dzisiejszych czasach jest to po prostu nie możliwe. Z rozwiązaniem przychodzi nam Firma Shamir wraz z soczewkami Blue Zero, które przepuszczają jedynie 3 % światła niebieskiego. Bardzo dobrze pokazane jest w jaki sposób działają owe soczewki na eksperymencie poniżej. Laser ma pokazać nam jak funkcjonują szkła ochronne, bo tak możemy je nazwać,  oraz jaka jest różnica przepuszczalności światła.  Zakup odpowiednich okularów, które będą nas chronić to jedno, ale pomóc możemy sobie też w inny sposób, na przykład poprzez zmieszczenie jasności i koloru monitora, do takich które panują w danym pomieszczeniu, oraz ograniczeniu maksymalnie jak tylko możemy użytkowania wszelkiego rodzaju urządzeń emitujących światło niebieskie. Przed snem, najlepiej kilka godzin, odłożyć tablet, telefon czy laptop. Ważne jest również regularne badanie się oraz zbilansowana dieta, bogata w witaminę A, luteinę i zeaksantynę.

 

  

Zróbmy coś dobrego dla siebie i pozwólmy sobie na Shamir Blue Zero, dbajmy o siebie  ! 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (1)

16 lipca 2019

genialne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl