Pytania?

(+48) 792 444 203        sklep@dioptyk.pl

Menu kurtynowe
Makijaż dla okularnicy. 0
Makijaż dla okularnicy.

Makijaż dla okularnicy.

Zacznę od przedstawienia dwóch głównych rodzajów wad wzroku:

A. Dalekowzroczność (plusy) - polega to na tym, że lepiej widzimy elementy, które są od nas oddalone, szkła te działają mniej więcej jak lupa, nasze oczy zza szkieł wyglądają na powiększone.

B. Krótkowzroczność (minusy) - tutaj mamy sytuację odwrotną niż w szkłach plusowych, w tak zwanych "minusach" widzimy lepiej elementy, które znajdują się bliżej nas. Szkła optycznie pomniejszają nasze oczy.

czytaj całość »
Okulary przeciwsłoneczne z lokalnego bazaru. 0
Okulary przeciwsłoneczne z lokalnego bazaru.

...Hulaj dusza! Co tam rak? Przecież design ważniejszy! Te śliczne modele okularów, które uśmiechają się do nas, gdy stoimy z zakupami w marketowej kolejce i oszołomieni ilością fasonów, kolorów kupujemy i nosimy te okulary przez całe lato kiedy słońce najbardziej ostre i intensywne.

Często słyszę od klientów „a tam, kupię porządne okulary za rok, teraz nie mam pieniędzy”. Nasuwa mi się wtedy myśl, czy przypadkiem za rok nie będzie za późno.

czytaj całość »
Jak dbać o okulary - kilka porad. 0

 

O czym powinien pamiętać każdy użytkownik okularów, aby były one w jak najlepszym stanie przez długi czas?

Po pierwsze i najważniejsze - prawidłowe odkładanie.

Starajmy się nie odkładać okularów szkłami do podłoża, gdyż nawet najmniejsze zanieczyszczenia, które się na nim znajdują mogą porysować nasze szkła. Na rynku dostępnych jest wiele powłok, które mają za zadanie przedłużyć żywotność naszych soczewek, ale nawet najlepszy materiał nie jest w stanie przeżyć ciągłego ”szorowania” o podłoże, bez pozostawienia po sobie śladu na naszych soczewkach, dlatego musimy o nie prawidłowo zadbać. Chcemy przecież, aby służyły nam one jak najdłużej, dlatego pamiętajmy o ich prawidłowym odkładaniu, soczewkami ku górze.

Po drugie - przechowywanie.

Jeśli nie mamy okularów na nosie – starajmy się przechowywać je w specjalnym, utwardzanym etui (wyłożonym od środka miękkim materiałem), które ochroni nie tylko nasze szkła, ale także oprawki. Będziemy mieli pewność, że nie ulegną one zniszczeniu. Nie raz słyszałyśmy historię że ktoś usiadł na swoich okularach… Dlatego starajmy się tego unikać, gdyż „przezorny zawsze ubezpieczony”.

Dodatkowo pamiętajmy o tym, aby nie zdejmować okularów jedną ręką, ponieważ wpływa to źle na stan naszych oprawek. Łatwo rozpoznać, które okulary były w ten sposób zdejmowane, ponieważ jeden zausznik (lub nawet jedna część tarczy okularów) jest bardziej rozciągnięty, wykrzywiony.

Po trzecie - chrońmy okulary przed długotrwałym naświetlaniem, np. słońce.

Nigdy nie zostawiajmy okularów w miejscu gdzie mogą mieć one bezpośredni kontakt z wysoką temperaturą, np. obok grzejnika lub za przednią szybą samochodu w upalny dzień, Wpływa to niekorzystnie na powłoki, którymi wzbogacone są nasze szkła. Pod wpływem temperatury powłoki te ulegają rozwarstwieniu, rolują się lub pękają.

Po czwarte – odpowiednia pielęgnacja.

Jeśli chodzi o pielęgnację naszych soczewek to mamy spore pole do popisu.

Na rynku dostępnych jest wiele świetnych preparatów (do czyszczenia na mokro), które np. mają za zadanie sprawić, że nasze soczewki będą szybciej odparowywać. Pamiętajmy, że do czyszczenia soczewek z powłokami antyrefleksyjnymi najlepiej sprawdzi się ściereczka wykonana z mikro włókien, która jest do nich przystosowana. Nie wolno nam wycierać szkieł o części naszej garderoby.

Soczewki z powłokami antyrefleksyjnymi powinny być myte, czyszczone na mokro z dość dużą częstotliwością. Pamiętajmy żeby nie dopuszczać do silnego zabrudzenia naszych soczewek, ponieważ zaburzy to nasz komfort patrzenia, kondycję naszych szkieł, a także sprawi, że mycie stanie się uciążliwe i zajmie nam więcej czasu.

Jeśli nie masz przy sobie specjalnego płynu do czyszczenia okularów, a widzisz, że nadszedł już czas na to aby doprowadzić je do porządku, to alternatywą jest bieżąca woda z płynem do naczyń.

Pamiętaj, że okulary to Twoja druga para oczu, staraj się dbać o nie tak jak dbasz o te właściwe.

 

 

 

 

 

 

 

 

czytaj całość »
Chroń się przed światłem! 0

Ciemne strony światła HEV.

Zgodnie z wymaganiami Dyrektywy Europejskiej 2005/32/WE, ustanawiającej ogólne zasady ustalania wymogów dotyczących ekoprojektu dla produktów wykorzystujących energię, do 2016 roku musiały zostać wycofane z rynku wszystkie energochłonne żarówki i zastąpione przez alternatywne źródła światła, wśród których znajdują się między innymi diody LED. Nie są one jednak wolne od wad ze względu na światło niebieskie, które jest także emitowane przez urządzenia mobilne i komputery.

Diody LED stanowią tzw. skupione źródło światła, w którym wraz ze wzrostem skuteczności świetlnej rośnie jego luminacja. Oznacza to, że diody te, zwłaszcza we wnętrzach, mogą być przyczyną powstawania olśnień zakłócających poprawne widzenie. Światło może powodować zmęczenie wzroku, uszkodzenia siatkówki oka, a w skali wieu lat, może sprzyjać degeneracji plamki żółtej. Szczególnie wrażliwe na nie są dzieci (ich układ wzrokowy będący w fazie rozwoju, nie jest w  stanie skutecznie filtrować tego światła.

 

 

czytaj całość »
Oprawy okularowe, co może uczulać? 4

Co może uczulać w oprawach?

Zdarza się, że do lekarzy zgłaszają się osoby z problemami skórnymi spowodowanymi noszeniem okularów. Niekiedy mówią one, że mają takie problemy okresowo, co może np. wynikać z tego, że czasem zastępują okulary soczewkami kontaktowymi, wtedy oczywiście odczyn alergiczny znika. Alergia na nikiel występuje stosunkowo często, dlatego że jest on powszechny, jako element stopów wykorzystywanych w oprawach, biżuterii, spinkach do włosów, kluczach, sztućcach itp. Alergenny może być też monel, gdy jest niepokryty odpowiednimi powłokami, bo w swoim składzie ma prawie 70% niklu. Produkuje się z niego zauszniki, jak i całe oprawy.

 

 

 

 

 

czytaj całość »
A co z naszymi oczami jesienią? 0
A co z naszymi oczami jesienią?

Wszystkie cztery pory roku mają odmienny wpływ na stan zdrowia oraz kondycję naszych oczu.
Znacznie krótsze jesienne dni, niskie temperatury, praca przy sztucznym oświetleniu i dieta uboższa o sezonowe warzywa i owoce, nie pozostaje bez konsekwencji dla jakości widzenia. Jak dbać o wzrok jesienią i zminimalizować wpływ niekorzystnych czynników?

  • Pamiętać o odpowiednim oświetleniu pomieszczenia, w którym pracujemy. Zmierzch zapada coraz szybciej,
  • Zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza,
  • Regularnie wietrzyć pomieszczenia,
  • Podrażnione i piekące oczy wspomagać kroplami.

"Okres jesienno-zimowy nie rozpieszcza naszego wzroku również pod innym względem. Mówimy tu "zmierzchowej krótkowzroczności", która sprawia, ze po zmroku widzimy nieco gorzej. Dzieje się tak dlatego, że przy gorszym oświetleniu źrenica oka rozszerza się, aby zwiększyć dostęp światła, dzięki czemu obraz powstający na siatkówce jest mniej wyraźny. Zjawisko to jest szczególnie dokuczliwe w porze jesienno - zimowej, gdy wcześnie robi się ciemno. Efekt nasila się u osób cierpiących na krótkowzroczność."

Nieprzeciętność jest zawsze w modzie. 2

Dlaczego boimy się odważnych i ciekawych oprawek? 
Minęły te czasy, kiedy mus noszenia okularów równał się największej z możliwych tragedii.
Kiedy były tylko trzy modele opraw na krzyż, oraz soczewka okularowa wiązała się z posiadaniem denek od słoików opartych o nasz nos.

W XXI wieku wybór opraw, kształtów, kolorów, marek, jest przeogromny. Tu jednak rodzi się pytanie dlaczego tylko co czwarta kobieta, która odwiedza nasz salon optyczny wybiera oprawę odważną, seksowną i nietuzinkową a każda z trzech pozostałych szuka oprawki praktycznie niewidocznej? Najlepiej "bezramkowej"?

 

 

 

czytaj całość »
Byle jakie okulary do czytania potrzebuję. 0
Byle jakie okulary do czytania potrzebuję.

Byle jakie okulary do czytania potrzebuję.

Bardzo często zdarza się, że do naszych salonów zawita klient zupełnie nie zainteresowany dobrymi, dopasowanymi idealnie dla niego okularami. Okularami, w których nie tylko będzie dobrze wyglądał, ale ponadto będą albo bardzo lekkie, albo w jakiejś określonej kolorystyce, lub w jakikolwiek inny sposób będą powodować, że on sam nie będzie chciał się z nimi rozstawać.

Powód? To okulary tylko do czytania, obojętnie jakie, byle nie spadały.

Czy to znaczy, że te do czytania nie mają być ładne, modne, lepiej dopasowane kształtem czy kolorystycznie? Czy czytamy aż tak mało i tylko w domu, że nie jest ważne jak będziemy w nich wyglądać?

Otóż... okularów, nawet jeśli są one tylko do czytania, używamy bardzo często, czy to w sklepach sprawdzając ceny, czy korzystając z telefonów komórkowych, stale coś czytamy. Nie kupujmy byle jakich, najtańszych oprawek do okularów. Są one częścią naszego wizerunku, mówią nie tylko o zasobności portfela, ale także o charakterze.

Wyborem odpowiednich oprawek możemy sprawić, że każde ich użytkowanie sprawiać nam będzie wiele przyjemności.

 

 

"Nie korzystam wiele z komputera. Nie potrzebny mi antyrefleks" 0
"Nie korzystam wiele z komputera. Nie potrzebny mi antyrefleks"

"Nie korzystam wiele z komputera. Nie potrzebny mi antyrefleks"

Tak w większości mówią osoby, które po raz pierwszy przekraczają próg naszego salonu.
Skąd takie błędne przekonanie, że antyrefleks zdaje egzamin tylko w kontakcie z monitorem?
W dzisiejszych czasach antyrefleks to standard. Dlaczego w tak wielu punktach optycznych w Polsce wciąż
nie uświadamiają nas, że jakość soczewki jest niezwykle ważna, ponieważ przez tę soczewkę właśnie
patrzymy od rana do wieczora?

"Co to w ogóle jest ten cały antyrefleks?"

Antyrefleks to powłoka, która ma sprawić, że soczewka będzie przejrzysta.
Zapewni nam doskonałe widzenie poprzez wyeliminowanie odblasków.
Zwiększy kontrast, dzięki czemu nasze oczy będą męczyły się mniej.

"O jeny, no ale przecież taki drogi ten antyrefleks!"

Nic bardziej mylnego! Różnica pomiędzy "gołą" soczewką a soczewką ze standardowym antyrefleksem nie przekracza kilkunastu złotych.
Czy nie jesteśmy w stanie odmówić sobie zakupu nowej bluzki lub książki na rzecz lepszej soczewki do swoich okularów?
Jeśli nie zadbamy o oczy należycie, będziemy mieli kłopot z przeczytaniem każdej kolejnej lektury!

Mamy na rynku wiele różnych powłok antyrefleksyjnych. Od podstawowej, którą w swoich okularach
powinien posiadać każdy, po powłoki, które mają chronić nas dodatkowo przed promieniowaniem niebieskim.
Tu wielkim dla mnie odkryciem była powłoka DuraVision BlueProtect, dzięki której nie mam problemów
z bólami głowy po godzinie 15:00 oraz z piekącymi oczami i ogromny ukłon w stronę Zeiss, że wciąż umilają
moje życie "okularnicy".

Polecam Wam kochani zapoznać się z produktami jakie mają do zaoferowania najlepsi producenci soczewek okularowych i zanim zadecydujecie zastanówcie się czy miesięcznie nie wydajecie więcej na niepotrzebne rzeczy zamiast zainwestować w soczewkę z porządnym antyrefleksem.

 

 

 

Lato z Just Cavalli - nowe perełki 0
Lato z Just Cavalli - nowe perełki

Pazur, indywidualizm, przepych i luksus... Just Cavalli

Nowe, wyjątkowe modele od Roberto Cavalli'ego zajechały.

Wrażenia? Dla skóry aksamitne, dla oka finezyjne, dla innych przebogate.

Każdy model nietuzinkowy, piękny, wyjątkowy. Nie dla każdej, dla odważnej.

Bardzo rzucają się w oczy wyjątkowym kształtem, czasem niesymetrycznym. Klientki mówią o nich - "Ooo, to takie z pazurem!"

Lubisz nieprzeciętność? Pozwól sobie na Just Cavalli z Dioptyk

 

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl